Наш блог
blank

Нюанси організації роботи складу

Підвищення ефективності роботи складу — процес, якому приділяється багато уваги. Від того, наскільки правильно все організовано, залежить прибуток підприємства. Щоб склад повністю виконував свої функції й сприяв розвитку бізнесу, використовуються надійні стелажі та сучасна техніка. Коли передбачена автоматизація процесів, робота спрощується і прискорюється. Зі співробітників складу знімається навантаження і полегшується виконання рутинних операцій.

Організація робочого процесу: основні моменти

Нюанси організації роботи складу добре відомі досвідченим підприємцям. Щоб швидкість виконання процесів збільшилася, а навантаження на людей знизилася, потрібні ефективні рішення. Першим кроком на шляху до успіху є підбір персоналу. Йдеться про керуючого складом. Цю посаду повинен займати професіонал, що володіє досвідом і знаннями. В обов’язки керуючого входять важливі завдання. Це дотримання всіх інструкцій, грамотна організація роботи складу, раціональне використання складських площ, ведення обліку складських операцій. Коли всі процеси виконуються на високому рівні, бізнес процвітає.

складской стеллаж, фото

Щоб навантаження-розвантаження товарів та інші операції виконувалися злагоджено, потрібна відповідна документація. Це вказівки, завдяки яким оптимізується робочий процес. До них відноситься:

 • нормативний документ, під яким мається на увазі положення про роботу складу. У ньому вказана важлива інформація;
 • схеми та графіки, розроблені кваліфікованими фахівцями;
 • документи, за допомогою яких регламентуються складські процеси;
 • інструкція з техніки безпеки — на складі створюються умови, при яких не виникають ризики для здоров’я співробітників;
 • посадові інструкції, в яких вказуються обов’язки співробітників складу.

Щоб складські операції виконувалися оперативно, необхідно торгове обладнання та техніка. Для оптимізації роботи складу використовуються електричні штабелери, ножинчні підйомники, гідравлічні візки. Це пристрої, за допомогою яких знижуються трудовитрати при навантаженні й вивантаженні товарів. Вони використовуються для переміщення вантажів по території складу. При застосуванні складської техніки економиться час на транспортування товарів і полегшуються умови праці.

Торговельне обладнання для складу повинно відповідати вимогам техніки безпеки. Для зберігання вантажів найкращим чином підходять металеві конструкції. Щоб під час роботи складу не виникали форс-мажорні ситуації, персонал і техніка рівномірно розподіляються по окремих підрозділах. Це сприяє тому, що всі процеси виконуються чітко і без простоїв. Коли багато роботи, ситуація знаходиться під контролем. Співробітники складу знають, що їм потрібно робити і прекрасно справляються зі своїми обов’язками.

к содержанию ↑

Стелажі для облаштування складу

Для забезпечення зберігання вантажів необхідні стелажні системи. Це міцні конструкції, які швидко встановлюються на складі. Вони представлені широким асортиментом рішень. Оптимальний варіант підбирається, виходячи з виду товару і розмірів складу. Щоб стелажі експлуатувалися досить довго, метал покривається полімерною фарбою. Таким чином забезпечується надійний захист від іржі і привабливий зовнішній вигляд виробів.

Стелажні конструкції – то, без чого немислима організація роботи на складі. До переваг такого виду зберігання товарів на складі відноситься місткість, висока швидкість обробки вантажів, спрощення процесу інвентаризації. Металеві вироби надійні і стійкі. Правильно обрані стелажі сприяють раціональної організації роботи складу і поліпшення бізнесу. На полицях зберігаються різноманітні товари і зберігається відкритий доступ до товарів.

к содержанию ↑

Правила приймання і розвантаження вантажу

Нюанси організації роботи складу полягають в дотриманні правил приймання і розвантаження вантажів. Якщо норми ігноруються, виникають складності і сповільнюється робочий процес. Якщо керуючий складом відповідально ставиться до справи, команда працює злагоджено й оперативно вирішує питання, що виникають. Щоб процес вивантаження і завантаження товарів виконувався грамотно, потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

 • черговість робіт на складі визначається відповідно до технологічних схем;
 • спочатку необхідно упевнитися в тому, що пломби не пошкоджені;
 • окрема увага приділяється навантаження товарів на піддони. Не можна, щоб змішувалися різні види продукції. Палети повинні розміщуватися так, щоб співробітник складу легко міг ознайомитися з інформацією на етикетці;
 • приймання продукції потрібно проводити в стислі терміни. Якщо відразу не виходить виконати такий процес, приймання вантажу здійснюється трохи пізніше, але в той же день.

Складская техника, фото

Для зберігання вантажів призначається стелаж. Це металева конструкція, що складається з настилів. Полки міцно закріплюються на вертикальних стійках. У продажу представлені різні види виробів. Тому можна підібрати варіант, за допомогою якого мінімізується займана площа і забезпечується доступ до вантажу. До поширених рішень відносяться поличкові стелажі. Це збірно-розбірні конструкції, які збираються в лінію будь-якої довжини. Вони захищаються від корозії і від механічних пошкоджень. До переваг таких виробів відноситься легкість монтажу і універсальність.

Стелажі складські краще замовляти у перевіреного виробника. Це гарантія отримання якісних виробів. Те ж саме стосується і роботи складів. Якщо налагоджена співпраця з надійними постачальниками, можна приділяти менше уваги розвантаження товарів. Якщо при взаємодії з постачальником виникають складнощі, потрібно пильно за всім стежити. Така схема роботи дає хороші результати.

к содержанию ↑

Зберігання товарів на складі

Нюанси організації роботи складу складаються в тому, що приміщення розділяється на функціональні зони. При цьому продукція класифікується, в залежності від її призначення і періоду, коли планується відправка вантажу. На стелажах товари розміщуються так, щоб швидко можна було знайти необхідну позицію і провести вантажно-розвантажувальні роботи. Товари, які відвантажуються найчастіше, розміщуються на видному місці. Їх не потрібно ховати, тому що тоді робочий процес ускладнюється.

Стелажні конструкції на складі нічим не можна замінити. На полицях розміщуються різні види продукції. На підлозі зберігати товари забороняється, тому що таким чином скорочується їх термін служби. Щоб на складі розміщувалося якомога більше товарів, використовуються конструкції, виготовлені за індивідуальним замовленням. Вони розміщуються так, щоб площа зберігання продукції була збільшена. Окрема увага приділяється впровадженню інноваційних рішень. Під ними мається на увазі придбання сучасних пристроїв. Це сканери штрих-кодів, за допомогою яких легко зчитується необхідна інформація. Також при автоматизації складів часто використовуються принтери етикеток і термінали для інвентаризації.

к содержанию ↑

Що є запорукою успіху?

Для ефективної роботи складу необхідні складські стелажі, техніка і сучасне програмне забезпечення. Для реалізації першого пункту потрібно звернутися безпосередньо до виробника і замовити металеві конструкції. Вибір систем величезний. Можна віддати перевагу консольним стелажів або мобільних конструкцій. Це вже залежить від особливостей об’єкта. Для здійснення другого пункту потрібна надійна техніка, що відрізняється тривалим терміном служби. Придбати її можна через інтернет. Техніка для складу підбирається з урахуванням особливостей комерційного об’єкта. Можна купити телескопічний підйомник, гідравлічний візок, ручний штабелер.

Для реалізації третього пункту необхідне сучасне програмне забезпечення. З його допомогою гарантується ефективна робота складу. При використанні спеціальних програм і додатків спрощується приймання та переміщення товарів по території складу. Додатково полегшується обробка замовлень і комплектація товару. Користь програмного забезпечення неоціненна. Тому ПО активно використовується на підприємствах.

Складские стеллажи, фото

Нюанси організації роботи складу стосуються і комплектації, відвантаження продукції. Вони полягають в наступному:

 • щоб робота на складі виконувалася в стислі терміни, потрібно розробити маршрути переміщення по приміщенню. Так виявляється позитивний вплив на швидкість комплектації. Також виключаються зайві пересування співробітників складу;
 • продукція розміщується на дерев’яних піддонах і ретельно обмотується плівкою. В обов’язковому порядку вказується те, для кого призначається товар;
 • працівник складу, який укомплектував товар, розписується в журналі;
 • при комплектації вантажів надмірна поспіх не потрібен. Працівник складу повинен відповідально ставитися до кожного завдання;
 • коли при комплектації товар пошкоджується, його слід замінити. Якщо цього не зробити, одержувач помітить, що товар пошкоджений і поверне його назад.
к содержанию ↑

Правила зонування складу

Стелажні системи виконують важливу функцію, тому що на полицях розміщуються різноманітні товари. Але не тільки цей нюанс потрібно брати до уваги. Є й інший момент, яким не можна нехтувати. Йдеться про зонування складу. При правильному підході до справи створюються умови для ефективної роботи і зменшуються втрати часу на виконання всіх процесів. Принципи зонування грунтуються на тому, щоб оптимізувати рутинну роботу, грамотно використовувати навколишній простір і скоротити витрати на проведення складських операцій.

Щоб купити стелаж, краще безпосередньо співпрацювати з компанією-виробником металевих конструкцій. Щоб зонувати склад, також потрібно співпрацювати з професіоналами. Тільки досвідчені фахівці можу дати корисні рекомендації та грамотно вирішити поставлену задачу. Вони враховують особливості об’єкта. Виходячи з цього, проводиться комплекс заходів для зонування складу. В обов’язковому порядку передбачаються такі зони:

 • адміністративна;
 • побутова;
 • технологічна;
 • підсобні приміщення.

Складской стеллаж

При правильному розміщенні стелажів і при грамотному зонуванні складу економиться час на виконанні основних і допоміжних процесів. Працівники оперативно справляються зі своїми завданнями і не стикаються з труднощами. Таким чином забезпечуються високі показники ефективності роботи складу, мінімізуються втрати і збільшується товарообіг. Це прямий шлях до розвитку бізнесу!

к содержанию ↑

Підтримка порядку – важливий процес

Нюанси організації роботи складу полягають ще й у підтримці порядку. Щоб створити ідеальні умови для роботи, доведеться постаратися. Для досягнення високих результатів потрібно дотримуватися наступних правил:

 • ⦁ інформація для працівників складу. Наприклад, про пожежних виходах.на полицях стелажів повинна зберігатися тільки продукція. Інвентарю та інших предметів там не місце;
  ⦁ при оформленні приміщень слід віддавати перевагу світлим відтінкам. Таким чином створюється затишна обстановка і поліпшується видимість товарів;
  ⦁ для економії електроенергії впроваджуються ефективні рішення, пов’язані з облаштуванням систем освітлення;
  ⦁ на підлогове покриття наноситься кольорова розмітка. З її допомогою вказується напрямок, в якому повинна пересуватися техніка;
  ⦁ в певних місцях розташовується важлива

При облаштуванні складів приділяється увага безпеки. Тому використовуються надійні стелажні конструкції, виготовлені з металу. Також потрібно пам’ятати про дотримання санітарних норм. Під ними мається на увазі щоденне прибирання приміщень і дезінсекція. Ще потрібно стежити за станом інженерних систем і вчасно проводити профілактичні роботи. Коли всі нюанси враховуються, проблеми не виникають. Складські операції виконуються максимально ефективно.

blank
Розрахунок вартості вашого замовлення

Ми відповімо найближчим часом. Це Вас ні до чого не зобов'язує