Наш блог
blank

Як вибрати палетні стелажі для складу

Ефективне використання складського приміщення – практично стовідсоткова гарантія успіху підприємства. Займаючись продажем, випуском продукції та іншою діяльністю, просто необхідно працювати з структурованою системою розміщення товарів на складі. Щоб нарешті розібратися з нескінченними коробками, скриньках і контейнерами та піддонами з продукцією, знадобиться спеціальне обладнання. Знадобляться палетні стелажі, які вирішують відразу кілька завдань. По-перше, такі вироби місткі і зручні у використанні, а також мають значний вид: дозволяють надати належний ефект на ваших партнерів або клієнтів, які відвідають склад. Проте, до цього ще доведеться попрацювати. Ми рекомендуємо вже сьогодні зайнятися вибором паллетних стелажів для складу, щоб якомога швидше змінити власний склад. Але на що звертати увагу? Які фактори розглядати в першу чергу? Давайте розбиратися разом. Отже, приступимо.

Палетні стелажі: все, що потрібно знати при виборі

Для початку, додатково обговоримо, що таке палетні стелажі. На превеликий жаль, багато, навіть досвідчені, підприємці не розуміють, чим ці стелажі відрізняються від звичного складського обладнання, а тому роблять неправильний вибір. Так що спершу поговоримо про саму суть. Навіть з назви «палетні стелажі» можна зауважити, що основна особливість подібних виробів – використання так званих палет. Паллета являє собою дерев’яний або пластиковий піддон, який має отвори для захоплення вилами вантажної техніки, призначений для розміщення і транспортування вантажів (в узагальненому варіанті – це транспортна тара). Безкомпромісні візуальні переваги сусідять з однозначним комфортом використання. Піддони мають прямокутну форму, яка дозволяє компактно розміщувати навіть самі різні матеріали, продукцію, вироби. Вантаж, для додаткової стійкості, стягується з паллетамі прозорою плівкою. Таким чином, вийде закріпити абсолютно різні ящики або контейнери.

Як і у будь-якого іншого складського обладнання, у паллетних стелажів виділяються власні різновиди:

  • Фронтальні стелажі. Мабуть, самий універсальний різновид. Відмінною особливістю є можливість отримання прямого доступу до будь-якої палети на складі. Завантаження / розвантаження піддонів з продукцією здійснюється за коштами складської техніки. Відстань між рядами фронтальних стелажів залежить від робочого коридору вантажної техніки. Прямий і безпосередній доступ до будь-якої палети зберігається на стелажах забезпечує порядок на складі і швидку добірку замовлень.

 

Недолік – втрата до половини площі складу на проїзди між стелажами для вантажної техніки.

  • В’їзні палетні стелажі підійдуть тим, хто прагне використовувати кожен сантиметр складу за призначенням. Максимальне заповнення паллетамі простору складу відбувається завдяки скороченню числа проїздів для вантажної техніки. В’їзні стелажі здатні корисно задіяти до 80% площі складського приміщення. Це їх головна перевага. Принцип роботи в’їзних: «перший зайшов – останній вийшов», тобто та палета, яка надійшла в канал в’їзного стелажа першої, буде забрана з нього останньою. Тому даний тип стелажів хороший для продукції з тривалим терміном зберігання і невеликим асортиментом, а також для морозильних камер.

 

Недолік – немає прямого доступу до кожної палети на складі. Щоб витягнути крайню паллету в каналі, необхідно розвантажити весь канал.

  • Гравітаційні стелажі зберігають переваги фронтальних і в’їзних: при корисному використанні до 80% складу забезпечується принцип роботи «перший зайшов – перший вийшов». При завантаженні гравітаційного стелажа піддон з продукцією, потрапляючи в стелаж, під впливом сили земного тяжіння рухається по роликовому полю каналу стелажа (поле розташоване під невеликим кутом) і займає місце в його кінці, потім «скочується» наступний піддон. Таким чином, наповнюється весь канал. Вивантаження відбувається з протилежного боку гравітаційного стелажа: виймається перша палета, а її місце під впливом все тієї ж сили тяжіння займає палета яка прийшла другою, і т.д.

 

Недолік – вартість значність більша гравітаційного стелажа в порівнянні з фронтальними і в’їзними стелажами через його складну конструкцію.

к содержанию ↑

Де прийнято використовувати стелажі?

Насправді, сфера застосування практично не має меж. Такі конструкції можуть інтегруватися для розподілу продукції на оптових базах, в гіпермаркетах, які торгують різними продуктами. Завдяки можливості виготовити виріб різних розмірів, навіть на невеликих складах палетні стелажі припадуть до місця, будуть служити вірою і правдою, приносячи нескінченне задоволення від скоєного придбання. Так що застосовуйте стелажі там, де вважаєте за потрібне і так, як вважаєте за потрібне. І не забувайте, що правильний вибір складського обладнання – це, перш за все безпека і висока якість роботи, тому комплектуйте стелажі системами захисту від наїзду складської техніки.

к содержанию ↑

На чому базується вибір паллетних стелажів для складу

Обов’язково дивіться на кілька ключових факторів, які багато в чому визначають успішність майбутньої експлуатації і комфорт вибудуваної логістики при виборі стелажів. Отже, в першу чергу необхідно звертати увагу на особливості конструкції стелажів, відповідність застосовуваних стійок, балок стелажів заявленим навантаженням на них. Працюючи з важкими товарами або цінною сировиною, зібраними на палетах і поставленими на верхні яруси, надійність балок і стійок стає, мабуть, найважливішим параметром. Адже під ними працюють люди, безпека яких понад усе.

Ще одним важливим фактором є взаємозамінність: в більшості випадків траверса (балка) паллетного стелажа від одного виробника не “сяде» на стійку паллетного стелажа від іншого виробника.

Не останнім за важливістю є наявність з’єднувальних елементів між стелажами. Такі з’єднання забезпечують додаткове зміцнення конструкції, яка постійно перебуває під серйозним тиском.

Пам’ятайте про захисні екрани, кутові захисти, відбійники, які необхідно встановлювати на всіх потенційно небезпечних місцях і місцях активного роз’їзду вантажної техніки. Неакуратний оператор навантажувача може в’їхати в стелаж і, щоб запобігти серйозні деформації і обвалення конструкції, необхідний захист стелажів, який, в таких випадках, візьмуть основний удар на себе і врятують палетні стелажі від серйозних ушкоджень.

к содержанию ↑

Про ціну паллетних стелажів

Дочитавши до цього моменту, ви напевно задалися питанням: скільки ж може коштувати паллетний стелаж? Це справді ключовий момент, так що дозвольте дати просту, але дієву пораду: не жертвуйте якістю в гонитві за економією. Звичайно, всі ми хочемо отримати кращий результат за сущі копійки, але, у випадку зі стелажами, таке прагнення є недоречним. Власну продукцію або витратні матеріали слід розміщувати тільки на надійних конструкціях, так що не жертвуйте практичними властивостями виробів і здоров’ям своїх співробітників при виборі паллетних стелажів. Пам’ятайте, що одного разу витратившись, ви отримуєте можливість без проблем працювати і примножувати власний капітал протягом десятків років.

к содержанию ↑

Як використовувати стелажі – рекомендації

І ось, ви вибрали паллетний стелаж, врахували фундаментальні моменти і вже готові завантажувати товари на полиці. Не поспішайте розставляти палети, поки не прочитаєте цей розділ, в якому ми зібрали базові правила експлуатації паллетних стелажів.

Завантаження стелажа необхідно здійснювати «знизу вгору», тобто спочатку завантажуємо перший від пола рівень траверс, потім другий і т.д., щоб не переносити центр ваги конструкції на верхні яруси. Також права палета на рівні не повинна ставитися посередині, рекомендуємо завантажувати її ближче до стійки, такий принцип завантаження більш задовольняє вимогу рівномірного розподілу навантажень.

Більшість проблем пов’язані з неправильною роботою і перевантаженнями. На одну полицю неприпустимо ставити вантаж, що перевищує зазначений в технічному завданні та паспорті. Більш того, ми радимо залишити невеликий запас до граничних значень, щоб використовувати стелажі. На секцію також є ваговий ліміт, який вказується в технічному завданні та паспорті.

Пам’ятайте про те, що під час перестановки ярусів – необхідно встановлювати на місця фіксатори траверси, це убезпечить персонал від мимовільного випадання траверси підчас торкання вилами навантажувача.

к содержанию ↑

Висновок

Отже, тепер ви знаєте, як правильно вибрати палетні стелажі для вашого складу. Користуйтеся нашими порадами, враховуйте наведені рекомендації і пам’ятайте, що компанія Тріометал Сервіс завжди допоможе з вибором найкращих стелажів по Вашому бюджету. Дякую за увагу, бажаємо удачі!

blank
Розрахунок вартості вашого замовлення

Ми відповімо найближчим часом. Це Вас ні до чого не зобов'язує