Наш блог
blank

Види пошкоджень стелажних систем

Стелажні конструкції — складні системи, що складаються з різних елементів. Вони призначаються для зберігання легких і важких вантажів. Виробництво з металу служить довгим часом, але в процесі експлуатації підвергаються зовнішній дії. На складі завжди кипить робота. Одні товари виходять на склад, а інші відвантажуються. При такій роботі найчастіше травмуються вилочними погрузчиками та іншою технікою. Механічні пошкодження бувають різними. Повторно ми посвятили таку тему окремої статті. В ній ми розповімо про види травм, про профілактику нещасних випадків і про відновлення металевих конструкцій.

Причини виникнення пошкоджень

Спочатку розберемося не в тому, які види пошкоджень стелажних систем існують, а чому вони виникають. Головною причиною обвалення металевих конструкцій є неправильна робота операторів навантажувачів. З такою проблемою потрібно боротися доступними методами. Під ними мається на увазі ознайомлення працівників складу з інструкцією по вимогам безпеки і контроль за якістю їх роботи. Також потрібно розповідати співробітникам про дбайливе ставлення до техніки і про те, яка на них лежить відповідальність. Коли організація праці знаходиться на високому рівні, ризики виникнення позаштатних ситуацій істотно зменшуються.

Стелаж складський пошкодженнй

Стелажні системи пошкоджуються і з іншої причини. Це може бути перевантаження конструкції. Таке трапляється, коли на полицях розміщується набагато більше товару, ніж потрібно. Перевантаження може статися випадково: помилка співробітника складу або неправильно вказана вага вантажу. Таких ситуацій потрібно уникати. Обвалення металевої конструкції небезпечно для оточуючих. Тому потрібно ретельно стежити за тим, які товари розміщуються на полицях. Допустиме навантаження на стелажну систему розраховується на етапі проектування виробів. Саме цією інформацією необхідно керуватися в роботі. Тоді металеві конструкції експлуатуються на протязі багатьох років і не деформуються.

Нерівномірний розподіл вантажів на полицях — ще одна причина, по якій виникають небезпечні ситуації. У супровідній документації вказується максимально допустиме навантаження на полицю. Співробітники складу повинні керуватися такою інформацією і дотримуватися встановлених правил. Щоб не виникало перевантаження, можна маркувати балки спеціальними табличками. На них вказується максимальне навантаження на ярус і на всю конструкцію. Це простий спосіб, завдяки якому можна уникнути виникнення небажаних ситуацій на складі.

Самостійна зміна конфігурації металевих конструкцій — ще одна причина, яка призводить до обвалення систем. Категорично забороняється використовувати складський стелаж в зміненому вигляді. Не можна самовільно міняти місцями полки й знімати балки. Якщо виникає необхідність у вирішенні такого питання, слід довіритися професіоналам. Проектувальники проведуть додаткові розрахунки й нададуть рекомендації щодо зміни конфігурації системи. Це найкращий варіант, при якому в подальшому не виникають складності.

к содержанию ↑

Пошкодження балок стелажів

Балки — важливі складові стелажів, які можуть прогинатися від надмірного навантаження. Щоб консольні, мобільні, архівні стелажі прослужили якомога довше, потрібно регулярно їх оглядати на наявність найменших ушкоджень. Це допомагає вберегтися від падіння металевих конструкцій і від серйозного збитку для бізнесу. У більшості випадків огляди проводяться щорічно. Якщо профілактичні заходи проводяться частіше, це правильні дії. З ними збільшуються шанси на те, що пошкодження будуть виявлені і своєчасно усунені.

Давайте розглянемо види пошкоджень стелажних систем, які виникають в ході роботи на складі. Почнемо з металевих балок. В процесі експлуатації балки піддаються:

• ударам від випадкового падіння палет з висоти;
• горизонтальним ударам через порушення правил роботи;
• ударам вил навантажувачів — в цьому винні оператори спецтехніки

Стелажі палетні повинні знаходитися в ідеальному стані. Це запорука того, що в один прекрасний момент не виникне форс-мажорна ситуація. Якщо на балці з’явилася незначна вм’ятина, цей момент не можна залишати без уваги. Механічні пошкодження будь-якого характеру призводять до зменшення електричного навантаження на балки. Вони можуть бути тим негативним чинником, через який обрушуються цілі конструкції. Тому при наявності пошкоджень необхідно вживати заходів щодо їх усунення.

к содержанию ↑

Які пошкодження виникають на рамах і стійках?

Металеві рами і стійки — не менш важливі елементи, які повинні знаходитися в належному стані. Тому при виготовленні стелажних систем використовуються надійні матеріали, що відрізняються високою міцністю. Але це не означає, що рами і стійки витримують всі навантаження і не пошкоджуються. У багатьох випадках пошкодження з’являються через неправильну роботу навантажувачів і штабелерів. При незначних ударах стелажі не падають на підлогу. Їх можна відремонтувати. Якщо удар значний, при зміні геометрії рам трапляється непоправне. У кращому випадку конструкція падає і ніхто при цьому не страждає. У гіршому випадку існує небезпека для життя і здоров’я співробітників складу.

Поврежденная стеллажная конструкция

Стелажі палетні ми виготовляємо з якісного металу. Тому наші конструкції експлуатуються довгі роки. Але при впливі несприятливих факторів рами і стійки пошкоджуються. Що саме мається на увазі під такими моментами? До поганих факторів, через які виникають пошкодження, відноситься:

горизонтальний удар по вертикальній рамі;
• механічний вплив — через нього змінюється форма вертикальної рами і порушується цілісність всієї конструкції. Це призводить до того, що потрібен серйозний ремонт;
• удар по підставі металевого стелажа або по кріпильних деталях.

к содержанию ↑

Наслідки пошкоджень: про що потрібно пам’ятати?

Динаміка обвалення палетних, консольних, архівних стелажів непередбачувана. Тому потрібно постійно стежити за станом конструкцій та проводити заходи щодо усунення механічних пошкоджень. Якщо таке важливе правило ігнорується, виникають небезпечні ситуації. Коли при обваленні системи разом з вантажем все обходиться, це добре. Але також можливі ситуації, при яких виникає небезпека для співробітників складу. Власники бізнесу повинні це пам’ятати і вживати всіх заходів обережності. Тоді ризики деформації і обвалення металевих конструкцій знижуються.

Звернувшись в компанію «Тріометал Сервіс», можна не сумніватися в якості виробів. Ми виготовляємо надійні конструкції і в обов’язковому порядку розраховуємо допустиме навантаження на полиці. При бажанні клієнти можуть дізнатися, які види пошкоджень стелажних систем існують і як зробити так, щоб співробітники складу не наражалися на небезпеку. Додатково ми проводимо сервісне обслуговування і виконуємо ремонтні роботи. Для цього у нас є все необхідне: обладнання, інструменти, комплектуючі. При повному технічному обслуговуванні перевіряються анкерні затяжки і болтові з’єднання, а також визначаються несправності. При терміновому ремонті всі дефекти усуваються в стислі терміни.

к содержанию ↑

Профілактика нещасних випадків — без цього не обійтися

Щоб під час роботи на складі не виникали нещасні випадки, потрібно постійно стежити за станом конструкцій. Для цього ми рекомендуємо створити спеціальний документ. З його допомогою можна регламентувати порядок проведення профілактичних заходів. Регулярні перевірки – раціональне рішення, завдяки якому вчасно усуваються дефекти і виконуються ремонтні роботи. Коли власник складу грамотно підходить до організації праці, форс-мажорні ситуації трапляються рідко. Це важливо, тому що здоров’я співробітників складу повинно ставитися на перше місце. Збиток від падіння вантажу також може бути значним. Тому не варто нехтувати правилами експлуатації стелажів.

к содержанию ↑

Чим керуватися при перевірці надійності стелажів?

Ми розглянули види пошкоджень стелажних систем. Тепер слід розповісти про те, на що потрібно звертати увагу при проведенні профілактичних заходів. При перевірці стану консольних, архівних, палетних стелажей можна побачити такі пошкодження:

• вигини металевих елементів;
• порушення цілісності зварних швів;
• викривлення рами;
• вигини опорних стійок в будь-яку сторону;
• деформації.

стеллажные системы - погнутые

На останньому пункті потрібно зупинитися докладніше. Якщо деформація по вертикалі перевищує 20% від допустимого значення, потрібно терміново вживати заходів щодо усунення несправності. Якщо в ході огляду стелажів виявлена ​​деформація по горизонталі, яка перевищує 40% від допустимих показників, це не можна залишати без уваги. Щоб металевий стелаж не обрушився і співробітники складу не отримали травму, необхідно усунути існуючу проблему. Якщо ніякі дії не робляться, виникає загроза для здоров’я людей. Також збільшуються шанси на те, що вантаж впаде на підлогу і буде завдано шкоди бізнесу.

к содержанию ↑

Як мінімізувати пошкодження?

Щоб стелажі палетні служили довго і не деформувалися, додатково використовуються спеціальні деталі. Під ними маються на увазі елементи захисту стелажів від негативного зовнішнього впливу. Для їх виготовлення використовуються високоміцні матеріали. Захисні елементи приймають на себе удари і при цьому не деформуються. Для захисту архівних, палетних стелажей призначаються відбійники з нержавіючої сталі і пластика. У першому випадку захисні елементи кріпляться до рами за допомогою анкерних болтів. Вони вберігають конструкцію від механічних пошкоджень. У другому випадку використовуються відбійники, виготовлені з міцного пластику. З ними запобігають можливі пошкодження.

Для мінімізації ризиків виникнення небажаних ситуацій, необхідно розглядати весь складський стелаж. Головними елементами металевих виробів є балки, вертикальні рами, діагональні розкоси. При перевірці надійності конструкції потрібно переконатися в тому, що стелаж надійно прикріплений до підлоги. Якщо анкерні болти постраждали від наїздів складської техніки чи вони недокручені, така проблема усувається в оперативному порядку. Якщо діагональні розкоси деформовані, їх потрібно замінити. Деформації виникають, коли полки перевантажуються. Співробітники складу повинні стежити за тим, щоб подібні ситуації не виникали.

к содержанию ↑

Що робити при виявленні пошкодження?

Коли оглядаються стелажні конструкції і виявляються недоліки, потрібно терміново приймати правильні дії.

Стеллажные конструкции на складе Під ними мається на увазі розвантаження стелажа. Для цього з усіх полиць / ярусів забирається товар. Після виконання такої роботи стелаж більше не використовується. Конструкція не експлуатується, поки не будуть проведені дії щодо усунення виявлених недоліків. Самостійно співробітники складу не можуть впоратися з таким завданням. Для усунення проблеми потрібно звернутися до професіоналів. Фахівці оглянуть металеву конструкцію і зроблять висновки про те, які елементи потребують заміни.

к содержанию ↑

Ремонт металевих стелажів – вірне рішення

Якщо в процесі перевірки виявлено пошкодження складського стелажа, зволікати не можна. Використовувати конструкції з пошкодженими елементами категорично забороняється. Слід звернутися до нас і розповісти про проблему. Наші фахівці виїдуть на об’єкт, оглянуть стелаж і приймуть рішення про те, як усунути пошкодження. Ремонтні роботи проводяться в короткі терміни. Майстри оперативно змінюють пошкоджені елементи і дають гарантію на свою роботу. Додатково вони надають рекомендації про те, як можна зменшити ризики пошкодження металевих стелажів.

blank
Розрахунок вартості вашого замовлення

Ми відповімо найближчим часом. Це Вас ні до чого не зобов'язує