Наш блог
blank

Вимоги до розміщення стелажів на складі

Зберігання товарів на полицях – зручне рішення, яким користуються при облаштуванні приміщень. Щоб на підприємствах і заводах не виникали надзвичайні ситуації, стелажні конструкції повинні бути міцними і стійкими. Вони розміщуються у відповідності зі строгими нормами. Тільки в такому випадку співробітники компанії виконують обов’язки (комплектація, вантажно-розвантажувальні роботи, сортування), не побоюючись за здоров’я.

Монтаж стелажів – важлива робота

У статті ми розповімо, які вимоги до розміщення стелажів на складі пред’являються. Спочатку потрібно акцентувати увагу на тому, що монтаж металевих конструкцій — головне завдання, що виникає при облаштуванні логістичних комплексів, складів. Щоб в майбутньому не було форс-мажорних ситуацій, робота довіряється грамотним фахівцям. Майстри встановлюють комплекси, керуючись стандартами. Вони оптимізують простір і створюють повноцінні системи, призначені для зберігання вантажів.

Стелажі складські, фото яких можна побачити на нашому сайті, виготовляються з нержавіючої сталі. Це кращий матеріал, представлений на ринку. Металеві конструкції експлуатуються більше десяти років і не втрачають міцність. В нашій колекції представлено багато рішень. Це палетні, мезонінні, поличні стелажі. Також клієнти замовляють конструкції для організації роботи в архівах, зберігання лісопильних матеріалів, розставлення товарів в коробках.

Ghjtrnbhjdfybt cntkkf;tq yf crkflt

Щоб стелажні системи відповідали вимогам безпеки, їх повинні монтувати кваліфіковані фахівці. Це запорука гарного результату і відсутності проблем у майбутньому. Монтаж металевих стелажів проводиться в кілька етапів. Спочатку збираються несучі складові (стійки, балки), а потім кріпляться інші елементи. Коли система готова, рами прикріплюються до підлоги. Для цього використовуються анкерні болти. На завершальному етапі проводяться випробування. Щоб дізнатися, наскільки міцна поличка, на неї виявляється підвищене навантаження. Якщо полку витримує навантаження і не деформується, стелаж використовується за призначенням.

к содержанию ↑

Які вимоги пред’являються до стелажів?

Складські приміщення обладнуються металевими конструкціями. Їх складання і розстановка виконуються з урахуванням всіх вимог. Якісно облаштовані системи зберігання металопрокату, побутової техніки, штучних товарів відповідають нормам безпеки і санітарно-гігієнічним нормам. Власники приватних об’єктів повинні стежити за тим, щоб всі роботи виконувалися грамотно. Тоді на підприємствах не виникатимуть надзвичайні ситуації, пов’язані з небезпекою для здоров’я.

Які вимоги до розміщення стелажів на складі потрібно брати до уваги? Ми перерахуємо головні моменти, якими не можна нехтувати:

відсутність дефектів — міцність є важливим параметром. Конструкції з нержавіючої сталі, що відрізняються бездоганною якістю, експлуатуються тривалий час;
• кривизна опор — щоб торгово-складські стелажі не падали, кривизна стійок, балок не повинна перевищувати 0,1%. Коли стандарти порушуються, про стійкість конструкції годі й казати;
• цілісність зварних швів — на металевих деталях не повинно бути шлакових включень, напливів. За цим потрібно стежити. Тоді рівень безпеки на складі збільшується;
• відповідність вантажопідйомності, зазначеної в технічній документації, — щоб складський стелаж експлуатувався десять і більше років, розраховується допустиме навантаження. При виготовленні систем це обов’язково враховується;
• стійкість до корозії — конструктивні деталі повинні оброблятися спеціальною фарбою. Якщо цього не зробити, незабаром з’являється іржа. Це сприяє зниженню міцності і зменшення терміну служби систем.

к содержанию ↑

Правила розміщення конструкцій на складі

Що є гарантією безпеки в логістичному комплексі, на оптовій базі? Відповідь очевидна – виконання всіх правил, які стосуються розміщення торгово-складських стелажів. Щоб не виникали небажані ситуації і забезпечувався вільний доступ до товарів, фахівці дотримуються встановлених норм. Під ними маються на увазі такі аспекти:

відстань між металевими стелажами – 80 см. Конструкції розміщуються на території складу, логістичного центру по схемі. Це принципово. При розробці схем розробляються рішення, спрямовані на забезпечення безпеки обслуговуючого персоналу;
• облаштування оглядових проходів — між рядами потрібно залишати більше півметра;
• якщо на складі облаштована система опалення, стелажі встановлюються на відстані 1 м від радіаторів опалення;
• між металевими конструкціями передбачається центральний коридор. Його ширина становить 250 см;
• якщо на складі працює навантажувач, ширина проходу не повинна бути менше, ніж 80 см. Коли це правило дотримується, проблеми не виникають. Оператори навантажувачів оперативно виконують всі завдання;
• евакуаційні коридори — потрібно пам’ятати про те, що на складах нерідко виникають надзвичайні ситуації. Щоб люди могли швидко залишити приміщення, необхідні евакуаційні коридори. На цій території не повинно бути нічого зайвого. Евакуаційні коридори передбачаються на етапі розробки документації;
• коли передбачається штабельне зберігання товарів, між рядами має бути вільне місце (80 см);
• якщо на складі розміщуються конструкції з висувними полками, розмір оглядового проходу збільшується.

Коли полки висуваються на одну сторону, прохід збільшується на половину ширини полиці. Коли навпроти один одного розташовуються стелажі з висувними полками, прохід розширюється на всю ширину.

Монтаж складського обладння

Стелаж металевий збірний встановлюється на різних об’єктах: виробничі приміщення, логістичні комплекси, гіпермаркети. При облаштуванні складів головна увага приділяється створенню проходів. Це обумовлюється не тільки нормами безпеки. Щоб співробітники оперативно виконували завдання, а розвантажувальні роботи проводилися без затримок, необхідний простір для вилочного навантажувача і для людей. Тому проходи на складах повинні бути широкими. Тільки в такому випадку підвищується ефективність роботи і забезпечується розвиток компанії.

к содержанию ↑

Як забезпечити безпеку на складі?

Вимоги до розміщення стелажів на складі досить суворі. Це пов’язано з тим, що безпека людей ставиться на перше місце. Щоб не виникали небезпечні ситуації, передбачаються всілякі моменти:

забороняється перевищувати навантаження по рівень, на збірну металеву конструкцію;
• складські стелажі фіксуються до підлоги надійним кріпленням. Так підвищується їх стійкість;
• заборонено експлуатацію конструкцій з гнутими опорами, тріщинами та іншими дефектами;
• на стадії виробництва виробів потрібно обробляти виступаючі частини і скругляти кути. Так підвищується безпека роботи на складі.

Торгово-складські стелажі виготовляються за встановленими стандартами. Це ключовий принцип, якого дотримуються працівники компанії «Тріометал Сервіс». Монтаж і обслуговування конструкцій проводяться з урахуванням норм. При розміщенні систем на складі беруться до уваги всі показники: особливості приміщення, побажання клієнта і вид товарів, які будуть зберігатися на полицях. Коли весь процес, починаючи з виробництва і закінчуючи установкою конструкцій, здійснюється на високому рівні, тоді забезпечується висока безпека.

к содержанию ↑

Перевірка технічного стану стелажів

Купуючи складський стелаж, потрібно пам’ятати, що безпека залежить не тільки від дотримання норм. Важливим моментом є перевірка технічного стану металевих конструкцій. Коли спеціально навчені люди якісно виконують таку роботу, ризики мінімізуються. Перевірка здійснюється на різних етапах. До них відноситься розробка і виготовлення, складання та встановлення металевої конструкції. Перші види перевірок стосуються лише виробників торгового устаткування. Збірка і монтаж систем повинні цікавити власників комерційних об’єктів. Від грамотності виконання процесів залежить кінцевий результат. Це стійкість стелажів, їх міцність і створення безпечних умов для людей.

Експлуатация стеллажного оборудования на складе

Стелаж металевий збірний — конструкція з нержавіючої сталі, до якої висуваються суворі вимоги. Щоб термін служби виробу не зменшувався, потрібні періодичні перевірки. При виконанні профілактичних заходів несподівані ситуації трапляються рідко. Перевірку стелажів на відповідність усім параметрам повинні здійснювати професіонали. Їм відомо, яких норм потрібно дотримуватися і на чому акцентувати увагу. При перевірці металевих конструкцій виконується огляд стелажів, проводяться випробування на міцність і на навантаження. На завершальному етапі оголошуються результати і даються рекомендації щодо подальшої експлуатації збірних конструкцій.

к содержанию ↑

Раціональне розміщення стелажів на складі

Оптимізація простору і пошук ефективних рішень — від цього залежить продуктивність праці і розмір прибутку. Стелажі складські, фото яких можна побачити на сайті, розміщуються з урахуванням того, що в приміщенні повинно бути три зони. У внутрішній зоні здійснюється переміщення продукції з допомогою вилочного навантажувача або гідравлічного візка. Саме тут і встановлюються металеві стелажі. У вхідній зоні співробітники складу приймають вантаж і перевіряють, чи всі на місці. У вихідний зоні товари відправляються покупцям.

безопасное расставление складского стеллажа

При облаштуванні логістичних комплексів і гуртових баз торгово-складські стелажі повинні розміщуватися з урахуванням таких правил:

при розробці документації приймаються до уваги особливості приміщення. Наприклад, на території логістичного центру можуть бути колони, поглиблення;
• територія, на якій зберігаються товари, повинна бути більше, ніж всі інші ділянки: завантаження, сортування, упакування вантажів;
• створення широких прольотів для безперешкодного пересування спецтехніки, співробітників складу;
• різновид товару — вантажі з короткими термінами зберігання розташовуються ближче до головних проходів. Тендітні вироби розміщуються подалі від коридорів;
• потрібно інформувати співробітників про те, яке допустиме навантаження на рівень, на збірний складський стелаж. Для цього використовуються наклейки і спеціальні таблички. При правильному підході до облаштування складів небажані ситуації виникають набагато рідше.

к содержанию ↑

Кілька ефективних прикладів

Стелажні системи можуть розміщуватися по-різному. Як ми вже сказали, це залежить від особливостей приміщення, від різновиду вантажу. Якщо планується зберігання металопрокату, встановлюються консольні стелажі. Якщо монтуються односторонні системи, вони розташовуються уздовж стіни. Коли місця достатньо і можна встановити двосторонню конструкцію, ситуація змінюється. В такому випадку консольна система розміщується посередині складу. Це раціональне рішення, завдяки якому оператор вилочного навантажувача безперешкодно під’їжджає до стелажу і забирає все, що потрібно.

А як розташовуються пересувні стелажні конструкції? У такому випадку між рядами відсутні вільні коридори. Це ключова особливість мобільних конструкцій. На території складу можна встановити більше секцій і використовувати їх за призначенням. Це прямий шлях до збільшення прибутку і розвитку бізнесу.

Ми детально розповіли про те, які вимоги до розміщення стелажів на складі потрібно брати до уваги. Ще хочемо згадати про те, що металеві конструкції повинні відрізнятися надійністю. Це головна характеристика, під якою мається на увазі міцність, стійкість до іржі і стійкість стелажа. Коли вона дотримується, ризики виникнення форс-мажорних ситуацій зводяться до мінімуму.

blank
Розрахунок вартості вашого замовлення

Ми відповімо найближчим часом. Це Вас ні до чого не зобов'язує