Наш блог
blank

Техніка безпеки на складі

Зараз складно знайти сферу діяльності, де не використовуються стелажні системи. Це надійні конструкції, до яких висуваються вимоги щодо безпеки. Те ж саме стосується й облаштування складів, на яких зберігається і розподіляється різноманітна продукція. Від дотримання заходів безпеки багато що залежить. Це не тільки збереження вантажів і використання обладнання на протязі довгого часу, але і мінімізація ризиків виникнення нещасних випадків. Коли дотримуються всі правила, здоров’ю співробітників складу ніщо не загрожує.

Інструкція з безпечної експлуатації стелажів

Техніка безпеки на складі – то, чому повинно приділятися велика увага. Під цим мається на увазі комплекс заходів, які регулярно проводяться для запобігання впливу небезпечних факторів на співробітників. Коли все зроблено грамотно, небажані ситуації не виникають. Співробітники складу виконують свою роботу і не турбуються про те, що в один момент може статися нещасний випадок.

Складской стеллаж, Техника безопасности на складе

Важливими елементами на оптових базах, в супермаркетах є стелажні конструкції. При їх використанні необхідно дотримуватися загальні умови експлуатації і не забувати про вимоги по техніці безпеки. Щоб робота виконувалася безперервно і не виникали форс-мажорні ситуації, приділяється увага таким аспектам:

 • навантаження на конструкцію не повинна перевищувати норму. Якщо це правило не дотримується, термін служби виробу зменшується;
 • забороняється використовувати стелаж, в якому деформовані якісь елементи або є механічні пошкодження;
 • не можна залазити на стелажі вище, ніж на 1,5 метра. Це пряма загроза для здоров’я;
 • вантаж, що розміщується на стелажній системі, не повинен виходити за межі дерев’яного піддону;
 • категорично забороняється підйом співробітників складу на вилах з метою огляду продукції або часткової вибірки;
 • до роботи повинні допускатися спеціально навчені люди. Їм відомі правила експлуатації стелажів;
 • періодичний контроль технічного стану металевих конструкцій.

Не менш важливим є те, щоб палетні, архівні стелажі проектувалися і виготовлялися з урахуванням встановлених правил. Тому перед здійсненням покупки потрібно знайти надійну компанію, яка надає якісні послуги. «ТріометалСервіс» – вірний вибір, про який ще ніхто не пошкодував. Ми розробляємо проектну документацію, щоб виконувати всі норми. Після цього фахівці виготовляють багатоярусні конструкції, використовуючи міцні матеріали. На наступному етапі проводиться монтаж виробів. Це ще один параметр, від якого залежить безпека експлуатації стелажів.

к содержанию ↑

Грамотний монтаж стелажів – запорука безпеки

Щоб стелажі палетні, консольні, архівні експлуатувалися довгий час, їх установку повинні проводити кваліфіковані майстри. Установка конструкцій виконується в кілька етапів. Спочатку продумується схема розстановки стелажі металеві складські. Після цього всі деталі доставляються на об’єкт. Монтажні роботи починаються з перевірки елементів на міцність і на відсутність дефектів. Після цього встановлюється опорна рама і полки. Потім конструкція кріпиться до підлоги або до стіни. Це залежить від особливостей металевого стелажа. На останньому етапі встановлюються захисні елементи і перевіряється якість збірки деталей.

Складской стеллаж, Техника безопасности на складе

Техніка безпеки на складі повинна дотримуватися беззаперечно. Тому монтаж складських стелажів потрібно довіряти майстрам. Це гарантія того, що в майбутньому не виникнуть проблеми. Наші фахівці виконують всі роботи відповідно до проекту і з узгодженою схемою розташування стелажів на складі. Вони використовують професійні інструменти і дотримуються заходи безпеки. Тому при подальшій експлуатації систем у власників комерційних і державних об’єктів не виникають труднощі.

к содержанию ↑

Захисні огорожі для стелажів

Стелажі складські можуть піддаватися серйозним пошкодженням, оскільки в більшості випадків для переміщення вантажів використовуються вилочні навантажувачі. Щоб конструкція не деформувалася від удару і не впала на підлогу, використовуються захисні елементи. Вони призначаються для поглинання сили ударів і для мінімізації механічних пошкоджень. Захисні елементи розміщуються в торцевих частинах металевих конструкцій або на кожній стійці. Коли вантаж переміщається за допомогою вилочного навантажувача і виникає удар, стелаж не пошкоджується. Таким чином продовжується період його служби і зменшуються ризики виникнення позаштатних ситуацій.

к содержанию ↑

Головні принципи зберігання вантажів

Якщо техніка безпеки на складі дотримується, люди не думають про те, що може з’явитися загроза для їхнього здоров’я. Власники комерційних об’єктів, які хочуть отримувати прибуток, це прекрасно розуміють. Вони роблять все для того, щоб склад облаштовувався відповідно до вимог. Також окрема увага приділяється принципам розміщення і зберігання вантажів. Маються на увазі наступні моменти:

 • визначення місця складування для кожного виду вантажу;
 • маса товару, що розміщується на полиці, не повинна перевищувати максимальну норму;
 • використання міцних і надійних стелажів, виготовлених зі сталі;
 • інформування співробітників складу про навантаження на стелажі і на окремі полки;
 • рівномірне розміщення вантажів на полицях;
 • використання сигнальної розмітки для поділу робочої і пішохідної зони на складі;
 • фіксація вантажу на дерев’яному піддоні за допомогою стретч-плівки.

Це лише частина правил, яких слід дотримуватися. Важливо і те, що металеві стелажні конструкції є цілісною системою. Тому працівники складу не можуть самостійно вносити зміни в конфігурацію виробів. Самовільні дії призводять до сумних наслідків. Якщо виникає необхідність у зміні конфігурації стелажів, потрібно звернутися до фахівців. Вони проведуть додаткові розрахунки і внесуть коригування. Після завершення монтажних робіт стелажі будуть готові до подальшої експлуатації.

к содержанию ↑

Заходи, що забезпечують безпеку експлуатації стелажів

Випадки обвалення стелажних систем через удар вилковим навантажувачем або через неправильну експлуатацію виникають часто. Тоді робота складу припиняється на кілька днів / тижнів. Але і це не головне. Важливим є те, що при падінні металевої конструкції, полиць або товарів виникає ризик для здоров’я і життя співробітників. Тому при облаштуванні складських приміщень потрібно бути уважним і дотримуватися всіх правил. До них відносяться вимоги до металевих виробів, правильна експлуатація, грамотне поводження з складською технікою. Також слід вживати заходів, завдяки яким створюються сприятливі умови для роботи.

Складской стеллаж, Техника безопасности на складе

Техніка безпеки на складі – то, що не можна ігнорувати. Недбале ставлення до вирішення такого питання призводить до небажаних наслідків. Щоб робота не зупинялася, а бізнес процвітав, протягом усього терміну експлуатації стелажів потрібно керуватися такими правилами:

 • дотримання всіх заходів, які спрямовані на забезпечення безпечної роботи на складі;
 • при виявленні несправностей і механічних пошкоджень потрібно звертатися до фахівців. Вони проведуть технічний огляд стелажів і усунуть всі неполадки. Робота буде виконана в стислі терміни;
 • регулярне проведення інструктажів про нормах безпечної роботи на складі;
 • періодичний огляд металевих стелажів з метою виявлення механічних пошкоджень;
 • використання непошкоджених піддонів і складської тари;
 • робота з вантажем без різких ривків – в іншому випадку можна пошкодити товар;
 • забороняється розвантаження / вивантаження товарів, якщо біля вантажної техніки знаходяться люди.

При облаштуванні складів необхідні не тільки міцні і надійні архівні стелажі. Розмітка на території приміщень – ще одне питання, яке потрібно вирішити в ході організації виробничого процесу. Якщо на стінах і на підлозі немає розмітки, процес завантаження / розвантаження вантажів ускладнюється. Людям важко орієнтуватися в просторі і здійснювати правильні дії. Сигнальна розмітка використовується з метою поліпшення роботи та підвищення рівня безпеки. Без неї не обійтися на складах, в яких спостерігається інтенсивний рух транспорту.

Техніка безпеки на складі полягає в тому, що на підлогу і на стіни наноситься сигнальна розмітка. Вона ніколи не буває зайвою, тому що при правильній організації роботи виключаються виробничі травми. Щодня на складах проводиться навантаження / вивантаження товарів. Щоб співробітники правильно виконували поставлені завдання і не забували про безпеку, склад повинен бути схожий на робочий стіл. На ньому вказуються ділянки, по яких пересувається навантажувач, існує можливість падіння вантажу, необхідно працювати в захисній касці або забороняється рух транспорту.

к содержанию ↑

Технічне обслуговування та контроль

Безпека в роботі повинна ставитися на перше місце. Для забезпечення найкращих умов роботи на складах, на яких встановлені стелажі палетні, зводиться до виконання трьох важливих дій. Це навчання персоналу, використання надійних металевих конструкцій і своєчасне проведення технічного обслуговування систем. На останньому пункті потрібно зупинитися докладніше. Щоб конструкції служили довго і не становили небезпеку для людей, приймаються запобіжні заходи. Вони полягають в наступному:

 • постійний контроль – фахівець, який несе відповідальність за правильну експлуатацію стелажів, спостерігає за всім, що відбувається на складі;
 • щомісячна перевірка – щомісяця проводиться ретельний огляд систем зберігання товару. Приділяється увага станом несучих елементів, правильності розстановки піддонів з продукцією, відсутності перевантажень;
 • щорічна перевірка – для вирішення такого завдання потрібно запрошувати кваліфікованих фахівців. Незалежні експерти оцінюють технічний стан металевих стелажів.

Складской стеллаж, Техника безопасности на складе

Якщо при проведенні огляду виявляються пошкодження консольного, палетного, архівного стелажу, вдаються до дій по усуненню проблеми. Коли пошкоджений несучий елемент, з полиць забирається вся продукція. Після цього стелаж захищається стрічкою. Заміна пошкодженої деталі виконується в короткі терміни. Найкраще, якщо таку роботу виконують кваліфіковані майстри. Вони знають, як потрібно проводити монтаж і міняти пошкоджені елементи.

к содержанию ↑

Вимоги до металевих стелажів

Стелажі складські, виготовлені з металу, служать дуже довго. Але якщо правила експлуатації виробів не дотримуються, період їх «життя» скорочується. Щоб конструкції використовувалися за призначенням не один десяток років, вони повинні відповідати жорстким вимогам:

 • металеві деталі фарбуються порошковою фарбою. При цьому поліпшуються їх технічні характеристики і зовнішній вигляд;
 • зварні з’єднання очищаються від шлаків, напливів;
 • кривизна балок не повинна перевищувати допустимі норми;
 • міцності стелажів розраховуються з урахуванням майбутньої навантаження;
 • при виготовленні стелажів використовуються деталі, на яких немає дефектів.

Техніка безпеки на складі – то, на чому не можна економити. До головних причин падіння стелажів відноситься механічне пошкодження вилковим навантажувачем або іншою технікою і зберігання на полицях вантажу, маса якого перевищує допустимі норми. Щоб небажані ситуації не виникали, потрібно суворо дотримуватися правил облаштування складів і експлуатації металевих конструкцій. У комплексі це дає відмінні результати. Співробітники виконують свою роботу, процес розвантаження / вивантаження товару не зупиняється, а стелажі експлуатуються на протязі багатьох років.

blank
Розрахунок вартості вашого замовлення

Ми відповімо найближчим часом. Це Вас ні до чого не зобов'язує