Наш блог
blank

Будова і технологічне планування товарних складів

Це комплексне завдання, якому приділяється багато уваги. Під ним мається на увазі вибір торгового обладнання, покупка стелажів, розміщення всього необхідного на території складу. Щоб детальніше розібратися в цьому питанні, потрібно його висвітлити з усіх боків. У цій статті ми розповімо, які функції виконують склади, як вони класифікуються, які вимоги пред’являються до складських приміщень і як здійснюється зонування.
Складская тнхника, подбемник для склада

Які функції виконують склади?

Будова і технологічне планування товарних складів – процес, яким не можна нехтувати. Щоб бізнес розвивався, необхідна правильно облаштована складська мережа. Це важлива складова інфраструктури товарного ринку. Давайте спочатку розберемося, що таке склад. Це територія, на якій розташовуються різноманітні товари: будматеріали, автомобільні запчастини, продукти харчування, побутова техніка. Вантажі зберігаються на стелажах. Для забезпечення ефективного використання складських площ стелажі розробляються в індивідуальному порядку. При цьому враховуються розміри приміщення і те, які товари там будуть зберігатися.

Склади – функціональні підрозділи, які використовують за призначенням оптові продавці, експортери, виробники. З їх допомогою успішно вирішується багато завдань:

розміщення товарів на складі і подальше їх укладання на стелажах;
• безперебійне постачання товарами роздрібної торгової мережі;
• фасування товарів, яке проводиться з метою поділу вантажу на групи з урахуванням певних параметрів;
• виконання навантажувальних і розвантажувальних робіт за допомогою спеціальної техніки;
• зберігання вантажів у величезній кількості;
• контроль якості товарів;
• надання додаткових послуг: підготовка товарів для подальшого продажу замовнику, надання виробам товарного вигляду.

При облаштуванні приміщень виникає питання про те, як збільшити ефективність використання складів? Для вирішення такого завдання застосовуються стелажні конструкції, що відрізняються місткістю і надійністю. У продажу представлені різноманітні системи, тому можна знайти оптимальний варіант. Наприклад, для зберігання важливих паперів призначаються архівні стелажі, а для розміщення дерев’яних балок – консольні системи. Ще на території складу встановлюються мезонінні і мобільні стелажі. Вибір залежить від виду вантажу, від особливостей приміщення.

к содержанию ↑

Класифікація складів

Якщо Вас зацікавила будова і технологічне планування товарних складів, ознайомтеся з таким питанням, як класифікація складів. Приміщення поділяються на кілька видів. При цьому враховуються такі моменти:

• температурний режим – за таким показником складські приміщення класифікуються на опалювальні, що охолоджуються і неопалювані. Наприклад, овочесховища, холодильні або мультитемпературні склади;
• характер виконуваних функцій – зберігання вантажу на стелажних конструкціях, комплектація товарів, внутрішньоскладські переміщення вантажів за допомогою навантажувачів або гідравлічних візків. За таким показником складські приміщення поділяються на кілька видів: митні, оптові бази, роздрібні склади торгових підприємств;
• форма власності – державні, приватні. У всіх випадках в приміщеннях розміщується сучасне торгівельне обладнання та стелажі;
• поверховість – одно- або багатоповерхові будівлі;
• рівень механізації складських процесів – за цим показником склади бувають механізованими і немеханізованими. У другому випадку обслуговування вантажів виконується за допомогою ручної обробки. До найкращому варіанту відносяться автоматизовані складські системи. У них застосовуються підйомно-транспортні пристрої, якими можна керувати за допомогою комп’ютера.

У всіх складах використовується торгове обладнання. Це вироби, за допомогою яких забезпечується товарообіг на оптових базах, в логістичних центрах, промислових підприємствах. До них відносяться холодильні установки, стелажі різних розмірів і конфігурацій, каркасні огородження, контейнери, піддони, пластикові ящики. Такі вироби повинні відрізнятися міцністю, надійністю і довговічністю.
Технологическое планирование склада, стеллажные конструкции

к содержанию ↑

Вибір місця розташування складу

Важливим етапом в будові і технологічному плануванні товарних складів є вибір місця дислокації складських приміщень. Від чого ж залежить те, де буде розташована оптова база або логістичний центр? При вирішенні такого питання беруться до уваги різні чинники: витрати з транспортування вантажів, трудові ресурси, наявність конкурентів. Не менш важливим є те, чи можливе облаштування під’їзних шляхів і будівництво залізничних віток. Також потрібно отримати дозвіл на зведення складського приміщення.

При виборі місця розміщення оптової бази, логістичного центру враховуються всі значущі моменти. Спочатку позначається регіон розміщення складського приміщення, а потім приймається рішення про вибір конкретного місця в межах обраного регіону. На наступному етапі вибираються складські стелажі, складське обладнання та все необхідне для облаштування об’єкта. Якщо місце розташування складу вибрано правильно, знижуються витрати на транспортування вантажів. Це сприяє розвитку бізнесу і зменшення собівартості логістичних послуг.

к содержанию ↑

Технологічне планування складів

Стелажні системи є невід’ємними атрибутами складів. Перед їх покупкою вирішується таке питання, як раціональна організація значущих процесів. Під ним мається на увазі технологічне планування складів. При облаштуванні приміщень забезпечується належний режим зберігання товарів, хороші умови праці персоналу та оперативне виконання складських операцій. Від правильності рішення всіх завдань залежать фінансові результати підприємства. Тому кожному моменту приділяється належна увага.

Будова і технологічне планування товарних складів залежить від потреб підприємства і від масштабу його діяльності. Також враховуються характеристики товару, габарити вантажу, обсяг продажів. При проектуванні і надалі облаштуванні складських приміщень беруться до уваги головні вимоги до комерційних об’єктів. Під ними мається на увазі ефективне використання складських площ, дотримання техніки безпеки, вільне переміщення транспортних засобів. Якщо в майбутньому планується розширення бізнесу, такий нюанс також враховується.

При технічному плануванні товарних складів ставка робиться на підвищенні ефективності використання власних або орендованих площ. Для успішного вирішення завдань враховуються такі аспекти:

• розташування зон відвантаження і завантаження товару в різних місцях;
• максимальне використання складських обсягів;
• застосування засобів механізації;
• вільне пересування транспортних засобів: вилочні навантажувачі, штабелери;
• дотримання правил безпеки.
Складские стеллажи, архивные стеллажи

к содержанию ↑

Облаштування складів всім необхідним

Стелажне обладнання – обов’язкові елементи складської системи. Без них неможливе ефективне використання навколишнього простору. Стелажі складаються з численних настилів. Щоб системи відрізнялися стійкістю і міцністю, настили надійно закріплюються на бічних опорах. Конструкції виготовляються з металу. Щоб стелажі експлуатувалися протягом довгого часу, метал покривається спеціальною фарбою. Так продовжується термін його служби.

Торговельне обладнання для складів підбирається в індивідуальному порядку. При цьому враховуються особливості об’єкта і те, який саме товар буде зберігатися в приміщенні. Для розміщення довгомірних вантажів оптимально підходять консольні стелажі. Для зберігання товару використовуються дерев’яні піддони. До поширених рішень відносяться щити для огорожі штабелів, резервуари і бочки, пересувні столи, конвеєри, гідравлічні візки. У багатьох випадках застосовується фасувальне обладнання, штабелери, річтраки. Те, які пристрої повинні бути на складі, визначається в ході облаштування приміщень.

к содержанию ↑

Вимоги до складів

Стелажне обладнання – то, без чого не обходиться жоден склад. Для забезпечення схоронності вантажів використовуються поличні, архівні, в’їзні стелажі. Це універсальні системи, що виготовляються з урахуванням особливостей приміщень. Вони складаються з рам, балок, підп’ятників. Для захисту конструкцій від випадкового пошкодження технікою використовуються захисні огорожі і спеціальні елементи.

Те, що складські стелажі виконують важливу функцію, зрозуміло. Але не слід забувати про вимоги, які пред’являються до складських приміщень. Маються на увазі такі основні моменти:

технологічні вимоги – під ними мається на увазі відповідність розмірів приміщень обсягом операцій, які будуть виконуватися;
• санітарно-гігієнічні вимоги – в обов’язковому порядку беруться до уваги умови зберігання вантажів на стелажах;
• економічні вимоги – при плануванні товарних складів проводяться необхідні розрахунки. Наприклад, витрати на облаштування логістичних центрів і на їх експлуатацію;
• естетичні вимоги – внутрішньому і зовнішньому оформленню будівель приділяється окрема увага. Щоб працівники складу комфортно себе почували і чудово справлялися із завданнями, забезпечується якісне освітлення і використовуються певні колірні рішення;
• вимоги безпеки – вони пред’являються до системи опалення, вентиляції, каналізації. Додатково використовується протипожежне обладнання для попередження про позаштатну ситуацію і для її ліквідації. В останньому випадку застосовуються вогнегасники і ємності з піском.
стеллажные системы для склада

к содержанию ↑

Тонкощі зонування складів

Будова і технологічне планування товарних складів – важливе завдання, якої не можна нехтувати. Головними конструктивними елементами приміщень є фундамент, підлогу, стіни, дах. Для полегшення виконання вантажно-розвантажувальних робіт облаштовуються рампи. Це невисокі довгі платформи, завдяки яким перекривається різниця між поверхнею землі і висотою вантажного автомобіля. З їх допомогою робота вантажної техніки істотно спрощується і прискорюється. Додатково облаштовуються пандуси. Це похилі площадки, призначені для простого і безпечного переміщення навантажувачів і працівників складу між двома поверхнями.

Стелажні системи розміщуються так, щоб навколишній простір використовувалося по максимуму. Також приділяється увага зонування складських приміщень. У більшості випадків облаштовуються такі зони:

приміщення, в яких проводяться основні складські операції, – розвантаження товарів, комплектація, сортування;
• допоміжні приміщення – в них зберігається порожня тара, контейнери, дерев’яні піддони;
• адміністративні приміщення – до них відносяться кімнати відпочинку, офіси;
• побутові приміщення – сюди відносяться гардероби, санвузли. По можливості побутові приміщення розміщуються в одному місці;
• підсобні приміщення – зони, призначені для зберігання інвентарю, обладнання;
• експедиційна зона – територія, на якій здійснюється прийом і відпуск товарів, комплектація вантажів;
• прийом товару – складські приміщення, в яких працівники перевіряють кількість та якість товару;
• площа, на якій зберігається товар, – територія, зайнята стелажними конструкціями.

Будова і технологічне планування товарних складів – то, від чого залежить подальший розвиток бізнесу. Щоб завдання виконувалися оперативно і правильно, враховуються всі ключові моменти. До них відноситься грамотне розміщення стелажів на території складу, забезпечення зручного доступу до продукції, облаштування функціональних зон. Також приділяється пильна увага дотриманню правил безпеки.

blank
Розрахунок вартості вашого замовлення

Ми відповімо найближчим часом. Це Вас ні до чого не зобов'язує