Наш блог
blank

Стелажі мезонін: переваги

Складські конструкції, розділені підлоговими панелями, – прекрасний варіант для оптимізації простору. Мезонінні стелажі збільшують поверховість складу і призначаються для максимального використання висоти приміщення. Вони бувають декількох видів: на платформі і багатоярусні системи. При облаштуванні бібліотек, ремонтних майстерень підбираються найбільш підходящі моделі. Власники комерційних об’єктів довіряють думці фахівців і замовляють продукцію, виходячи з отриманих рекомендацій.

Надійна конструкція мезонінних стелажів

mezonin-kupitЦе головна перевага, завдяки якому обладнання застосовується для зберігання великої кількості товарів. Поверхові стелажі виготовляються за проектом. Вони являють собою складні комплекси з металевих рам/колон, всередині яких розміщені настили. Щоб настили не деформувались під впливом навантаження, використовуються міцні матеріали. Широке поширення набули металеві решітки та плита OSB. Також при виготовленні поверхових комплексів застосовується фанера з технічним лінолеумом. Це міцне покриття, яке відрізняється зносостійкістю і тривалим терміном служби.

Мезоніни для складу – системи з перекриттями, за якими пересуваються працівники компанії та спеціальна техніка. Вони проектуються на підставі даних, отриманих про конкретний об’єкт. При виготовленні мезонінних конструкцій віддається перевага високоякісній сталі. З такого матеріалу створюються надійні та стійкі стелажі, на яких можна розміщувати багато товарів. З яких саме елементів складаються мезоніни? Щоб зрозуміти суть процесу, потрібно розглянути головні деталі складноорганізованих систем:

  • вертикальні стійки – опора, від міцності якого залежить довговічність і стійкість стелажа. Ще від довжини таких виробів залежить висота майбутнього металевого комплексу. Максимальний показник становить 12 метрів;
  • горизонтальні балки – на них накладається навантаження. Їх основним показником є міцність. Балки навішуються між рамами. Для цього в вертикальних стійках передбачаються перфоровані отвори. Надалі на балках розміщуються настили;
  • розкоси – елементи, за допомогою яких збільшується жорсткість поверхової системи. Це діагональні розкоси, для яких характерні високі експлуатаційні властивості. Вони використовуються для з’єднання вертикальних стійок і зміцнення мезоніном конструкції;
  • сходи з перилами – надійні вироби, які виконують важливу функцію. Вони забезпечують підйом працівників складу наверх. Сходи виготовляються з сітчастих панелей або з рифлених листів. Обидва варіанти варті уваги замовників.

Це ключові елементи, за допомогою яких облаштовується мезонін на складі. Додатково використовуються розсувні ворота. Це елементи, що забезпечують безпеку експлуатації. Вони призначаються для організації зони, в якій виконується завантаження / розвантаження товару. Щоб вертикальні стійки стелажів не розривалися під час інтенсивної роботи транспортних засобів, використовуються захисні деталі. Це спеціальні відбійники і обмежувачі ходу. При їх застосуванні продовжується термін служби металевого комплексу.

к содержанию ↑

Зручність експлуатації поверхових стелажів

У чому воно полягає? Мезонінні стелажі складські доповнюються підйомними механізмами. Це ліфти або підйомні столи, завдяки яким товар швидко доставляється на верхні яруси. Розглядаючи таке питання, як зручність експлуатації стелажів, потрібно розповісти ще про один момент. Підлогові панелі, що розміщуються на рівнях, витримують вагу робітників і техніки. Тому в процесі відвантаження / завантаження товарів застосовується не тільки фізична сила, а й функціональні пристрої. До них відносяться навантажувачі та візки. При використанні такої техніки робочий процес прискорюється.

к содержанию ↑

Застосування стелажів з різними цілями

blankСкладський мезонін – універсальна система, що одержала широке поширення. Вона встановлюється на об’єктах різного призначення. Наприклад, мезоніни часто можна побачити в складському приміщенні підприємства, в ремонтній майстерні, на території логістичного комплексу, на оптовій базі. Це лише частина можливих варіантів розміщення металевих конструкцій. Це пов’язано з тим, що на ярусах складної системи зберігаються різноманітні товари: автомобільні запчастини, коробки з дрібними деталями, ящики з будь-якими виробами.

Мезоніни для складу відносяться до високофункціональних системх. Вони незамінні при вирішенні кількох завдань. До першого моменту відноситься зберігання вантажів. На настилах розміщуються піддони з товарами і відвантажуються в міру необхідності. Другий момент полягає в створенні майданчиків для сортування товарів на технічних ярусах. Воно актуальне на багатьох об’єктах. Третій момент очевидний: міцні настили використовуються для пересування людей і спецтехніки. Це невід’ємний атрибут, без якого не обійтися в складському приміщенні.

Поверхові стелажі застосовуються ще з однією метою: облаштування офісів на мезонінних платформах. Це практичне рішення, яке впроваджується повсюдно. При організації офісу на верхньому ярусі конструкції звільняється місце внизу. Територією складу можуть вільно пересуватися навантажувачі та виконувати свою роботу. Облаштування офісу саме на верхньому поверсі продиктовано декількома міркуваннями. Це мінімальний шум, хороша освітленість і максимальна віддаленість від виробничого процесу.

Мезонінний стелаж ідеально підходить для створення офісу компанії. Для зручності співробітників компанії передбачається спеціальний підйомник, доповнений необхідними елементами безпеки. З його допомогою люди без праці потрапляють в офіс. При облаштуванні приміщення, в якому будуть працювати співробітники компанії, використовується гіпсокартон або інший відповідний матеріал. Також продумується освітлення і вентиляція. Якщо в складському приміщенні невисокий рівень запиленості, можна заощадити гроші. Під економією мається на увазі виготовлення стін і перегородок. Стеля при цьому залишається відкритою.

к содержанию ↑

Кілька видів конструкцій

Мезонінний стелаж представлений декількома різновидами. Це збірно-розбірна система, яка при необхідності може встановлюватися в іншому місці або взагалі перевозитися на інший об’єкт. На об’єкт конструкція доставляється в розібраному вигляді. Фахівці оперативно справляються зі своєю роботою. Тому незабаром на складі з’являється функціональний комплекс, що складається з вертикальних стійок, діагональних розкосів і певної кількості поверхів. Останній параметр залежить від висоти приміщення.

Які складські мезоніни встановлюються на об’єктах? Все залежить від конструктивних особливостей виробів. Виходячи з цього, системи класифікуються на кілька видів:

  1. Платформи – окремо стоячі комплекси, до основних елементів яких відносяться опорні колони і горизонтальні балки. З таких елементів створюється міцний каркас, що витримує високе навантаження. Для перекриттів використовуються суцільні або гратчасті настили. Крок колон визначається в індивідуальному порядку. Такий показник залежить від допустимих навантажень на перекриття і від особливостей організації роботи на території складу.
  2. Поличні мезонінні системи – раціональне рішення, що впроваджується з метою повного використання обсягу приміщення. Для нього характерне зручність в обробці великої кількості товару. Усі позиції знаходяться в прямому доступі для працівників складу. Тому з відвантаженням, розвантаженням і сортуванням продукції не виникають складності. Поличні мезоніни складаються з опорних елементів і ґратчастих / перфорованих настилів. У деяких випадках додатково використовується ДСП. Листи укладаються поверх металевих панелей. Таким чином поліпшуються антиковзні властивості поверхні.
  3. Комбіновані конструкції – ще один хороший варіант. На нього звертають увагу багато замовників. Під ним мається на увазі виготовлення складних систем, в яких поєднуються елементи інших конструкцій (поличних і паллетних). Комбіновані мезоніни відрізняються надійністю і стійкістю. Вони, як і інші мезонінні системи, кріпляться до поверхні анкерними болтами.
к содержанию ↑

Низька ціна поверхових стелажів

blankЦе не менш важлива перевага. Якщо Вам потрібні мезонінні стелажі, ціна не здасться завищеною. Вартість виробів від виробника низька. Це обумовлюється кількома факторами. По-перше, відсутність націнок. При співпраці з виробником мезонінів економляться кошти. По-друге, скорочені витрати на виробничому процесі. Під цим мається на увазі використання функціонального обладнання і невисокі витрати на рекламу. По-третє, поверхові системи створюють кваліфіковані співробітники. Тому готові вироби служать довго і швидко окупаються.

к содержанию ↑

Високий рівень безпеки

При проектуванні і надалі виготовленні мезонінних стелажів такому аспекту приділяється окрема увага. Щоб працівники могли пересуватися по рівнях і не наражатись на небезпеку, використовуються огорожі. Це металеві елементи, завдяки яким забезпечується безпека. При наявності огороджень співробітники підприємства спокійно виконують свої завдання на верхніх ярусах.

Як здійснюється завантаження / розвантаження товару на платформах? При облаштуванні мезонінних стелажів складських використовуються спеціальні ворота. Вони можуть мати різну конфігурацію. Наприклад, до поширених рішень відносяться «ворота-гойдалки». Це ворота, що володіють значущими перевагами:

  • надійність і ремонтопридатність;
  • відповідність жорстким вимогам безпеки;
  • захист працівників складу від виникнення небажаних ситуацій – коли перекидні ворота закриті, ніхто не перебуває в небезпечній зоні. Там працює навантажувач.
к содержанию ↑

Довговічність мезонінних стелажів

Щоб конструкція прослужила довго, використовується якісна сталь. Додатково металевий складський мезонін покривається порошковою фарбою. Це сприяє продовженню терміну служби системи. Ще для збільшення періоду експлуатації виробу прораховується майбутнє навантаження. Якщо все зроблено грамотно, настили не прогинаються і не деформуються. За ним пересуваються працівники складу та спецтехніка.

к содержанию ↑

Мінімізація трудовитрат

Це досягається за допомогою ліфтів і підйомних платформ. Перед виготовленням мезонінних стелажів клієнт озвучує свої побажання. Виходячи з цього, а також з особливостей об’єкта, розробляються функціональні системи. Після їх установки робота на складі виконується максимально оперативно. А ось трудовитрати мінімізуються. Це позитивно позначається на кінцевому результаті.

к содержанию ↑

Економія місця на складі за допомогою багатоярусних конструкцій

etazhnyy-mezoninnyy-stellazhТака властивість не менш важлива. При застосуванні складських мезонінів площа зберігання вантажів збільшується на 80%. Це прекрасний показник, до якого прагнуть багато власників комерційних об’єктів. Від нього залежить ефективність роботи на складі і розмір отриманого прибутку. Коли на території виробничої бази, логістичного центру компактно зберігається багато товарів, бізнес розвивається. В цьому і полягає вигода від використання поверхових систем.

Мезонінні стелажі, ціна яких розумна, проектуються в суворій відповідності з нормами. Щоб конструкції відповідали всім вимогам замовника, використовуються огорожі, перегородки для поділу простору, розсувні ворота. Такі моменти обмірковують на стадії розробки документації. Тому готове складське устаткування відрізняється надійністю і безпекою. Придбати його можна, перебуваючи в своєму офісі або в домашній обстановці. Для цього потрібно оформити замовлення через сайт і дати відповіді на питання, які задасть фахівець!

blank
Розрахунок вартості вашого замовлення

Ми відповімо найближчим часом. Це Вас ні до чого не зобов'язує