Наш блог
blank

Переваги мобільних стелажів

Як заощадити простір на складі і збільшити обсяги зберігання товарів? Для цього призначені пересувні мобільні стелажі. Це стійкі конструкції, що відрізняються естетичним виглядом. Вони витримують більше навантаження, підходять для розміщення різноманітного вантажу і експлуатуються тривалий час. Це лише частина переваг, характерних для стелажів пересувного типу. Щоб детальніше розібратися в такому питанні, потрібно розглянути кожен пункт окремо.

Перевага №1- мобільність систем

Це головна особливість, завдяки якій стелаж пересувний затребуваний в різних сферах діяльності. Щоб система не була стаціонарною, а мобільною, використовується два рішення. Перший варіант – установка міцних коліс. Комплекс на колісній базі підходить для архівів і офісних приміщень. Він легко пересувається, навіть якщо на полицях розміщено багато документів. При виготовленні пересувного стелажа віддається перевага надійним колесам. Тому колісна база витримує навантаження і не ламається протягом довгого часу.

Пересувні архівні стелажі, доповнені рейковою системою, – другий допустимий варіант. Металеві мобільні конструкції на колесах використовуються для зберігання документації в архівах, бібліотеках. Після їх установки економиться близько 50-75% площі приміщення. Це хороші показники, завдяки яким системи на рейках користуються попитом. Вони виготовляються за типовими або індивідуальними розмірами. В останньому випадку перед початком виробничого процесу фахівець компанії виїжджає на об’єкт і визначається з розмірами майбутніх конструкцій.

Стелажі архівні мобільні – функціональні комплекси, що відрізняються легкістю експлуатації. Для управління системою передбачається один з двох можливих варіантів:

 1. Штурвал – елемент, виконаний у вигляді колеса або ручки, яка може складатися. З його допомогою система переміщається без особливих зусиль. При проектуванні стелажа з’ясовується, що більше подобається клієнту: ручка, що складається або колесо.
 2. Електропривод – мобільний стелаж з електричним приводом більш зручний в експлуатації. Щоб дістатися до документів, які зберігаються на полиці в певному ряду, потрібно натиснути на кнопку. Вона моментально призводить систему в рух.

Перевага №2 – надійність пересувних стелажів

Це не менш важлива перевага, завдяки якому забезпечується довговічність пересувних складських стелажів. Воно обумовлюється тим, що мобільні комплекси виготовляються з металу. Це сталь, додатково покрита порошковою фарбою. Такий запобіжний захід не є зайвим. Метал, оброблений порошковою фарбою, відрізняється поліпшеними експлуатаційними властивостями. Тому сталеві комплекси не іржавіють, навіть коли монтуються в неопалюваних приміщеннях.

Перевага №3 – продумана система

Мобільні стелажі – конструкції, що виготовляються з урахуванням стандартів. З ними можна наростити складські потужності і поліпшити бізнес. Після установки металевих конструкцій гарантується максимальне використання простору. При цьому враховується такий момент, як забезпечення доступу до будь-якого піддона і до будь-якої полиці. Для вирішення такого завдання стелажі пересуваються в потрібне місце. Таким чином працівники складу добираються до певного товару. Вони забирають його вручну або за допомогою вилочного навантажувача.

Стелажі металеві пересувні використовуються для систематизації та сортування документації. Вони відрізняються простою, але надійною конструкцією, перевіреної часом. До основних елементів системи відносяться:

 • стійки, що відрізняються підвищеною міцністю. На них є перфорація. У разі потреби змінюється рівень полиць;
 • діагональні стяжки – елементи, завдяки яким підвищується надійність виробів. Діагональні стяжки надають жорсткість каркасу;
 • боковини – елементи, що відрізняються міцністю;
 • антиперекидач – забезпечується безпека стелажа пересувного, ціна якого доступна для покупців. При установці такого елемента виключається можливість перекидання металевої конструкції;
 • фальшпанель – це декоративна пластина, за допомогою якої закриваються елементи конструкції. При її використанні поліпшуються естетичні властивості мобільного стелажа;
 • колісна або рейкова база – важливий елемент, за допомогою якого здійснюється пересування комплексу. Певний варіант вибирається на стадії проектування виробу.

Перевага №4 – широка сфера застосування

Одним з плюсів пересувних складських стелажів є велика сфера використання конструкцій. Власники складських комплексів, оптових баз, логістичних центрів віддають перевагу надійним рішенням. Вони знають, що після установки металевих стелажів з колесами або на рейковій системі економиться простір. Такий момент завжди актуальний, тому що для процвітання бізнесу потрібні раціональні рішення.

Стелаж пересувний, ціна якого розумна, монтується на наступних об’єктах:

 • медустанови;
 • архіви;
 • офіси;
 • комерційні банки;
 • підсобні приміщення;
 • музеї;
 • державні установи.

До найбільш поширеної системи відноситься стелаж архівний мобільний. Він призначений для зберігання документації. В архівах ведеться величезна робота з паперами. Тому для такого закладу потрібні місткі стелажі, що відрізняються легкістю експлуатації. Пересувні конструкції відповідають подібним вимогам. Вони укомплектовуються штурвалом або електроприводом. При необхідності використовуються роздільники полиць, спеціальні обмежувачі.

Перевага №5 – велика вантажопідйомність складських стелажів

Це важлива експлуатаційна характеристика, якій приділяється увага при проектуванні пересувних складських стелажів. Щоб конструкції витримували більше навантаження, застосовуються надійні матеріали. Під ними мається на увазі сталь. Це матеріал, який використовується при виробництві різноманітної продукції. До неї відносяться не тільки складські стелажі, а й силові пружини, ресори. Такий факт говорить про те, що сталь є ідеальним варіантом для виготовлення високоміцних мобільних конструкцій.

Стелажі пересувні витримують навантаження, передбачену в проектній документації. Для посилення жорсткості на виробничому етапі використовуються діагональні стяжки. Для стабільного і тривалого функціонування стелажі оснащуються надійною колісною базою. У багатьох випадках використовується рейкова система. Залежно від конструктивних особливостей, рейки можуть укладатися на підлогу або вбудовуватися в підлогу. Конкретний варіант підбирається, виходячи з особливостей об’єкта.

Перевага №6 – зручність застосування пересувних мобільних стелажів

Мобільність є ключовою перевагою пересувних архівних стелажів. Бізнесмени, які віддають перевагу раціональним рішенням, набувають саме такі системи. При облаштуванні архіву, складу, логістичного комплексу важливо, щоб простір використовувався максимально правильно. За допомогою мобільних стелажів таке завдання вирішується без проблем. Конструкції встановлюються близько один до одного. Певні секції переміщаються по напрямних. Таким чином утворюється коридор між окремими рядами.

Купити мобільний стелаж багато клієнтів хочуть з однієї причини: металевий комплекс переміщається без особливих фізичних зусиль. Для такої мети конструкція оснащується штурвалом у вигляді колеса. Для спрощення управління системою використовується електричний привід. З його допомогою забезпечується швидке переміщення секцій, незалежно від їх завантаженості.

Перевага №7 – безпека мобільних стелажів

Таким показником приділяється пильна увага. Готові пересувні складські стелажі відповідають жорстким стандартам якості. При їх експлуатації не виникають форс-мажорні ситуації, пов’язані з ризиком для здоров’я і для життя. При виготовленні систем використовуються антиперекидні пристрої. Це специфічні механізми, за допомогою яких виключається ймовірність перекидання і подальшого падіння конструкції.

Для забезпечення безпеки мобільних стелажів з електричним приводом застосовуються стопорні пристрої. Це корисні пристосування, які виконують важливу функцію. При експлуатації пересувних архівних стелажів зі стопорними пристроями не виникають небажані ситуації. Під ними мається на увазі запобігання самовільного пересування секцій. Коли одна з секцій висунута назовні і всередині знаходиться людина, не виникає небезпека для життя. Секція не переміщається, поки не буде дана відповідна команда.

Перевага №8 – швидка установка пересувних стелажів на об’єкті

Для установки мобільного стелажа не потрібно багато часу. Металева конструкція доставляється на об’єкт в розібраному вигляді і збирається на місці. Монтажем системи займається кілька досвідчених фахівців. Вони виконують свою роботу, керуючись встановленими правилами і раніше розробленої проектною документацією. Готові мобільні металеві комплекси експлуатуються тривалий час. На їх полицях розміщується обладнання, книги, документація. Якщо необхідно, змінюється висота полиць. Це потрібно, наприклад, для зберігання габаритних товарів.

Перевага №9 – висока функціональність стелажів пересувних

Купуючи мобільний стелаж, власники бізнесу роблять вигідну покупку. Металева конструкція переміщається по рейках за допомогою механічного або електричного приводу. Виріб виготовляється за стандартними або індивідуальними розмірами. При необхідності воно укомплектовується додатковими елементами. Таким чином функціональність системи в рази збільшується. Що конкретно застосовується для такої мети? Перерахуємо головні елементи:

 • стійки з перфорацією, завдяки яким можлива зміна рівня полки;
 • стопорні механізми, за допомогою яких ризик самовідкат секції зводиться до нуля;
 • антиперекидні пристрої – елементи, які використовуються для забезпечення безпеки. З ними мобільні стелажі не нахиляються і не падають;
 • фальшпол, який представляє собою своєрідне покриття для підлоги. З ним металева конструкція має привабливий вигляд;
 • алюмінієві пандуси – пристосування, призначені для використання спеціальних візків;
 • замки – з такими елементами обмежується доступ до секцій, в яких зберігається важлива документація.

Перевага №10 – різноманітність рішень

Стелажі пересувні продаються за низькою ціною. Їх купують для установки в складських приміщеннях, в офісах, на території логістичних центрів. Металеві конструкції проектуються з урахуванням поставлених завдань. Вони відрізняються не тільки габаритами і тим, за допомогою чого здійснюється пересування стелажів (колеса або рейки). Для установки в складах і бібліотеках застосовуються різні комплекси. Для складів підходять палетні стелажі. Вони призначені для розміщення дерев’яних піддонів. У бібліотеках актуальні архівні комплекси з полками, доповнені електроприводом або механічним приводом.

Купити мобільний стелаж необхідно для економії складського простору. Функціональна система підходить для зберігання друкованих видань, інструментів, медикаментів, картин, клієнтської картотеки, побутової хімії. Потрібно лише спочатку визначитися з максимальним навантаженням. Після цього можна оформляти замовлення на виготовлення складського стелажа з коліщатками або з рейковою системою. У другому випадку додатково потрібно вибрати, за допомогою чого буде здійснюватися управління: штурвал або електричний привід. Якщо важлива практичність, слід віддати перевагу другому варіанту.

blank
Розрахунок вартості вашого замовлення

Ми відповімо найближчим часом. Це Вас ні до чого не зобов'язує