Наш блог
blank

Види складських стелажів

Види складських стелажів

На сьогоднішній день кожен склад має потребу в оптимізації продуктивності та грамотному використанні робочої площі. Правильний вибір систем зберігання допоможе раціонально використовувати ресурси приміщення. Будь-який склад має свої конструктивні особливості та специфіку робочих процесів, які вимагають ретельного вибору систем зберігання. Одним з головних атрибутів складу є стелажі.

Складські стелажі –  це багатоярусна конструкція, призначена для зберігання різних матеріалів, товарів, предметів. Використовуються для оптимізації корисного простору.  Широко застосовуються в облаштуванні складів, магазинів, архівів. Різноманітність складських стелажів дозволяє підібрати систему зберігання для будь-яких параметрів.

Зазвичай, стелаж складський – це комплексний модуль, який складається з елементів конструкції різної конфігурації.  Конструкція та специфіка використання залежать від конкретної моделі стелажа. Існують різноманітні види стелажів  на складі.

Призначення та види конструкцій складських стелажів.

 

Мезонінні стелажі

 

Мезонінні стелажі – це складні різнорівневі стелажні конструкції. Фактично, це металеві стелажі розташовані на різних ярусах та оснащені підлоговими панелями. Яруси з’єднані між собою сходами або цілими прогонами з огорожами. Використовуються для легких і середніх вантажів.

Залежно від умов, в яких він буде експлуатуватися, мезонін складський може бути виготовлений з різного матеріалу: спресована решітка  або цільні металеві листи.

Стелажі у формі мезоніну застосовуються для максимального використання приміщень з високими стелями. Складування вантажів відбувається з використанням полиць або без них. Підняття продукції на верхні яруси можливе за допомогою штабелерів, навантажувачів, підйомних столів або занесення по сходах.

Види мезонінних стелажів:

  1. Класичний поличний стелаж – складається з 3 – 5 полиць, кріпиться за допомогою балок.
  2. Стелажі-антресолі – можливий монтаж до 5 поверхів, кріпиться на колонах.
  3. Суміщені стелажі – установка на основі фронтального стелажа. Здійснюють перекриття на висоті 6 метрів.

 

Поличні стелажі

Поличні стелажі –  це системи зберігання, які являють собою збірні конструкції. Є доступним і недорогим видом стелажного обладнання. Головні деталі конструкції – полиці та балки, елементи кріплення. За цільовим призначенням поділяються на такі типи:

  • Складські – стелажі с полицями з листового металу, для підвищеного навантаження.
  • Архівні – стелажі з неширокими полицями для відкритого доступу до матеріалів.
  • Торгові – застосовуються в магазинах із самообслуговуванням, мають відритий доступ до товару.
  • Офісні – стелажі використовуються як тимчасове сховище для документації та зразків продукції.

Асортимент поличних стелажів великий, що дозволяє обрати та придбати систему зберігання навіть для невеликого складу або магазину.  Поличний вид стелажу легко доукомплектовується максимальною кількістю функцій.

 

Палетні стелажі

Палетні стелажі – це вид стелажів, які використовуються для зберігання палет, складених на піддоні. Складаються з рам і траверс. Рама з двох стійок, з’єднаних між собою горизонтальними та діагональними зв’язками за допомогою болтових з’єднань. Стелажі заввишки можуть сягати 14 метрів. Стойки палетного стелажу надійно кріпляться до підлоги.

Це обладнання дозволяє значно заощадити площу приміщення за рахунок багатоярусного зберігання. Маючи надійну конструкцію, витримують великі навантаження. Значно полегшують процес обробки та сортування вантажів.

Стелажна система дозволяє зберігати вантаж не тільки на піддонах, але і в коробках та ящиках. Широко використовується на оптових базах, промислових приміщеннях, виробництвах, торгових залах. Головна перевага палетних стелажів – це їх універсальність, на одному і тому ж стелажі є можливість розташовувати вантаж і на палетах, і на простих настилах.

В’їзні стелажі

В’їзні стелажі  – це система зберігання для однотипних вантажів на палетах. Ця стелажна конструкція має максимальний ступінь компактності завдяки відсутності проходів між стелажами. В процесі роботи вантажна техніка в’їжджає всередину самої стелажної системи. Тому цей вид стелажа називають набивним або глибинним. Дозволяє ефективно використовувати до 80 % простору в приміщенні.

В’їзні стелажі мають високі інерційні властивості та велику несучу здатність. Стійка в перерізі має  10-12 ребер жорсткості, а застосування технології холодного прокату металу запобігає появі тріщин, що дозволяє вважати в’їзні стелажі високонадійною системою зберігання.

В’їзні стелажі – це здебільшого рами з канатного профілю та направляючих балок, на які і укладаються піддони з вантажем. Досить часто  складські приміщення з в’їзними стелажами використовуються для зберігання вантажів з застосуванням холодильників, морозильних камер. Також доречним є зберігання продукції з невизначеним терміном строку придатності.

Пересувні стелажі

Пересувні стелажі – це мобільна система зберігання вантажів, яка дозволяє оптимально використовувати обсяги складу, при цьому мати доступ до всіх комірок стелажу. Конструкційна особливість стелажу дозволяє скоротити кількість проходів до одного. За допомогою пульта керування ряди стелажів розмикаються таким чином, що відкривається максимальний доступ до вантажів.

Заощадження площини та складського простору досягає  70 %, що в рази більше ніж 40% стаціонарної системи зберігання. Пересувні (мобільні) стелажі мають безліч варіацій за конструкцією та застосуванням:

  • Пересувні архівні стелажі використовуються для створення архіву в банках, лікарнях, бібліотеках. Вирішують проблему зберігання великого обсягу документації.
  • Пересувні консольні стелажі застосовуються у всіх галузях, де є необхідність зберігання довгомірних вантажів. Знайшли своє призначення в лісозаготівельних, будівельних, виробничих складах.
  • Пересувні стелажі для зберігання шин актуальні для магазинів і сервісних центрів. Шини зберігаються стоячи, що перешкоджає їх небажаній деформації.

Консольні стелажі

Консольні стелажі – це стелажні конструкції, які вирішують проблему зберігання довгомірних товарів. Являють собою збірно-розбірну конструкцію, котра складається з опори, стойок і консолі.

Якщо передбачається розміщення стелажу уздовж стін приміщення, то його виготовляють односторонніми. Двосторонні збираються без урахування опори на стіни будівлі. Під час вибору стелажів в кожному окремому випадку потрібно враховувати навантаження на консолі. Від цього буде залежати товщина металу елементів стелажа, що забезпечить високу несучу спроможність.

Сьогодні консольні стелажі можна зустріти на сучасних складах, промислових виробництвах, магазинах будматеріалів для зберігання рійок, труб, куточків. Широко використовуються в торгівельних залах для демонстрації зразків продукції, наприклад лінолеум, килими, плінтуса, багети, рулони.

blank
Розрахунок вартості вашого замовлення

Ми відповімо найближчим часом. Це Вас ні до чого не зобов'язує